Kobiety Mojego Życia

Kobiety Mojego Życia

Drogie Kobiety Mojego Życia,

Jestem niezwykle wdzięczna, że jesteście i że dajecie mi możliwość czerpać od Was liczne inspiracje i kobiecą siłę.

Dzisiaj mija 32 rocznica mojego pierwszego oddechu, pierwszego krzyku. O 13.15 wkroczę w kolejny rok swojego życia będąc bogatsza o Dary, które od Was otrzymałam.

Znajomości z Wami były różne. Jedne intensywne i długoletnie, inne krótkie, przelotne, ale zapadające w pamięć, jak sok buraczany na białej bluzce (i nie chodzi tu bynajmniej o wyrządzone szkody :) , ale o trwałe zmiany, które wprowadziłyście w moim życiu). Wśród Was są przyjaciółki, sąsiadki, koleżanki z pracy, bliższa i dalsza rodzina. Od każdej z Was otrzymałam coś, co sprawiło, że dziś jestem Kimś, kim nie byłabym, gdyby nie Wy. Za to wszystko dziś z serca bardzo DZIĘKUJĘ.

Droga S., dziękuję, że otworzyłaś mi oczy na to, że różnorodność jest fajna. Nie od początku umiałam to dostrzec i dziś wiem, że inność wzbogaca i rozwija nasz (mój) punkt widzenia. Inne style pracy, inne spojrzenie na pewne kwestie, rzeczy, które lubimy – tak różne i odmienne. Ile osób, tyle różności – jakie to wspaniałe :)

Droga P., dziękuję za te wszystkie wieczory pełne inspirujących dyskusji i niewybrednych żartów. Dobrze mieć przy sobie Kogoś, z kim można dzielić chwile wzruszeń i radości. Dziękuję, że nie odpuszczasz mi i że JESTEŚ, nawet jeśli Cię nie ma.

Drogie G., dziękuję Wam, że nauczyłyście mnie jak można rozmawiać i różnić się (czyt. kłócić) w atmosferze szacunku i akceptacji oraz za to, że pokazałyście mi, czym jest GIRL POWER!

Droga M., jesteś moją Nauczycielką Stylu. To Ty pokazałaś mi, że nie jest ważne CO nosimy, ale JAK to robimy. Bo kiedy czujesz się dobrze w swoim ciele, to nawet worek jutowy wygląda na Tobie, jak kreacja od Channel. Nauczyłaś mnie również, że każde ciało jest piękne i wszystko, co z nim robię jest ok. Dlatego maluję się, bo chcę i kiedy chcę. Golę nogi, bo mam ochotę i nie golę, kiedy mi się nie chce. Nie farbuję włosów, bo nie MUSZĘ.

Droga O., dziękuję, za Twoją bezwarunkową akceptację. Za to, że pozwalasz mi być sobą, jednocześnie pokazując, gdzie leżą Twoje granice. Dziękuję również za to, że przy Tobie mogę być ładna, bo wcale nie muszę Ci udowadniać, że jestem też mądra (prywatny żarcik). W ogóle nic nie muszę Ci udowadniać :)

Droga S., dziękuję za to, że nauczyłaś mnie śmiać się z moich niedoskonałości. Że pokazałaś mi, że popełnianie błędów jest ok. Dziękuję za Twoje słowa „Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi”. To poszerzyło moje horyzonty, bo już nie boję się być „wystarczająco dobra”.

Droga K., cudownie jest dzielić się z Tobą miłością do tworzenia. Dziękuję, że inspirujesz mnie i wspierasz w drodze ku kreatywności. To również dzięki Tobie rozwijam swoją pasję i mogę się „wyrazić” artystycznie.

Droga D., moja Przyjaciółko w macierzyństwie, dziękuję za Twoje słowa, które dawały mi siłę, by radzić sobie w trudnych chwilach i doświadczenie, którym się ze mną dzieliłaś. Dzięki temu pozwalam sobie być Mamą Niedoskonałą, ale szczęśliwą.

Droga L., dziękuję, że pokazałaś mi, że można inaczej, ale w ZGODZIE ZE SOBĄ. Byłaś moją inspiracją do zmian, do szukania siebie, do rozpoczęcia drogi, która zaprowadzi mnie do „skrzyni ze skarbami”.

Droga B., dziękuję, że jesteś. Po prostu. Bo życie bez przyjaciółek jest niczym. 

Cudownie jest mieć wokół siebie tyle cudownych kobiet. Tyle magicznej siły.

Fiona

PS: Czytając tekst nie przywiązuj uwagi do inicjałów. Jeśli choć w jednym zdaniu odnajdujesz siebie, to znaczy że ten list jest właśnie do Ciebie. Dziękuję!1 thought on “Kobiety Mojego Życia”

  • Fiono, dziękuję Ci za ten inspirujący list, który przypomniał mi, jak wiele darów otrzymujemy w relacji z drugą kobietą z drugim człowiekiem. Twój list zainspirował mnie aby wyrazić wdzięczność wszystkim kobietom, tym „bliskim i dalszym”, za dary, które wniosły do mojego życia. Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *