Komentarze na tym blogu

Komentarze na tym blogu

Krąg Kobiet to taki mój mały wielki projekt. Wielki, bo cudowne Kobiety piszą tu swoje teksty; Kobiet Autorek, Komentatorek, Czytelniczek wciąż przybywa i Krąg się rozrasta a wraz z nim serce mi rośnie :). Wielki, bo to moje wielkie marzenie wcielone w życie i rozwijane każdego dnia. Ale też mały, bo patrząc na liczby, to niewiele osób go czyta, choć grono to ciągle się powiększa. Niewiele osób zostawia też komentarze pod tekstami. Ale znów, osób komentujących i komentarzy przybywa. Cieszę się i uśmiecham się szeroko, gdy ktoś chce poświęcić swój czas by napisać kilka słów pod tekstem który w jakiś sposób ją czy jego poruszył.

W zeszłym tygodniu w kolejce do zatwierdzenia do opublikowania czekało kilka komentarzy. Ale żaden z nich nigdy nie zostanie opublikowany. Mogłabym to przemilczeć, ale poczułam, że przy tej okazji chcę powiedzieć kilka ważnych słów na temat komentarzy w Kręgu Kobiet. A zatem pozwólcie, że wyjaśnię wam jaka obowiązuje polityka komentowania tutaj i dlaczego niektóre komentarze nigdy się tu nie pojawią.

Może ty kiedyś coś skomentowałaś_eś i twój komentarz nie pojawił się. Przyczyn może być kilka

  1. Jeśli zostawiasz komentarz po raz pierwszy, nie pojawi się on pod tekstem od razu, ale trafi na listę komentarzy oczekujących. Dopiero gdy ja go zatwierdzę, zostanie opublikowany. Każdy Twój kolejny komentarz będzie dodawany automatycznie i nie będzie wymagał oczekiwania na zatwierdzenie…
  2. chyba że zostawisz komentarz w którym będzie klika linków do zewnętrznych stron, np. filmików na You Tube. Wtedy twój komentarz może zostać potraktowany przez filtry antyspamowe jak potencjalny spam, trafi więc do kolejki komentarzy oczekujących, dopóki ja go nie zatwierdzę

Staram się naprawdę często sprawdzać, czy są jakieś komentarze oczekujące na zatwierdzenie. Uwielbiam dodawać Wasze komentarze, czytać je i odpowiadać na nie. Nie zawsze jednak mogę robić to codziennie, więc czasem, w bardzo rzadkich przypadkach, komentarz może pojawić się po kilku dniach. Bardzo Wam dziękuję za cierpliwość i za każde słowo które tu piszecie.

Jest też trzeci przypadek. Ten, który miał miejsce klika dni temu.

Drogi hejterze,

twoje komentarze nie pojawią się w tej przestrzeni jeśli są wulgarne, obraźliwe, szerzą nietolerancję, przemoc słowną lub nawołują do nienawiści.

To aż takie proste. Jeśli masz coś do powiedzenia na dany temat, to powiedz. Ja chcę posłuchać. Ale nie chcę słuchać ani czytać steku wulgaryzmów, słów obrażających mnie albo inne kobiety czy mężczyzn, słów pogardliwych czy nienawistnych. A wiesz dlaczego nie chcę? BO MOGĘ! Bo mam takie prawo, mam prawo powiedzieć nie, stop, dość, nie zgadzam się, nie chcę tego słuchać! I nie obchodzi mnie, że będziesz teraz podskakiwał i oburzał się, że to cenzura, że zło, podłość i niegodziwość, że te baby w ogóle dystansu do siebie nie mają i że przepuszczam tylko pochlebne komentarze.

Wyjaśnijmy sobie coś, hejterze. To jest moje miejsce. Opłacam koszty domeny i hostingu, by mogło istnieć. Dbam o jego wygląd i funkcjonalność. To miejsce w Sieci jest jak mój dom. Lubię myśleć, że z czasem stał się domem dla wielu Kobiet – Autorek, Komentatorek i Czytelniczek (a może i Czytelników?) To dom, który lubi gości i chcę, jako Gospodyni, by moi goście czuli się tu dobrze, miło i BEZPIECZNIE. I jeśli ktoś mi do domu wchodzi z błotem na butach, albo wchodzi i tłucze wazony i rzuca krzesłami, bo mu się wydaje, że może, to ja takiej osobie mówię – nie możesz. Nie życzę sobie takiego zachowania w moim domu. Tam są drzwi. Wynoś się. A jeżeli ktoś puka do drzwi i już od progu rzuca wulgaryzmami, to ja mam prawo powiedzieć – nie wejdziesz! Nie wpuszczę cię. Nie wejdziesz do mojego domu, bo i po co? Po co miałabym chcieć gościć tu kogoś, kto obraża mnie albo moich przyjaciół? Internet pełen jest miejsc, gdzie możesz wylać swój jad i jeszcze ludzie ci przyklasną. Idź tam, bo JA CIEBIE TU NIE CHCĘ I NIE ŻYCZĘ SOBIE TWOJEJ OBECNOŚCI.

*************

Jeśli zaglądacie do Kręgu, jeśli czytacie komentarze, to z łatwością zauważycie, że nie wszystkie z nich są pochlebne, czasem ktoś się z Autorką tekstu nie zgadza, czasem ktoś myśli kompletnie inaczej – ja to rozumiem i uważam, że to cudowne! Różnorodność jest cudowna! Ale, na boginię matkę, jeszcze cudowniejszy jest szacunek. Twój komentarz na pewno pojawi się na blogu, jeśli będzie napisany w duchu szacunku, nawet jeśli będzie w całkowitej opozycji do opinii Autorki.

Piszę ten tekst również dla tych z Was, drogie Kobiety, które chciałyby nadesłać do publikacji swoje teksty, ale boją się  komentarzy… Tak jak wspomniałam – chcę, byście czuły się tu bezpieczne, szanowane, widziane, ważne. Wystarczająco dużo jest w Sieci miejsc obrażających Kobiety i nie tylko Kobiety… i ten Krąg na pewno nie będzie takim miejscem.

Z pozdrowieniami dla Wszystkich,

Lena Malena. Wasza Gospodyni i moderatorka komentarzy  :)2 thoughts on “Komentarze na tym blogu”

  • Popieram politykę dodawania komentarzy i cieszę się, że napisałaś o tym. Sama ostatnio uczę się reagowania na sytuacje, które mi nie pasują. Ten tekst poszerzył moje spektrum sposobów na reakcję na sprawy, które mnie dotykają.

    • ja tez ostatnio uczę się reagować na słowa i sytuacje które mi nie pasują i uczę się chronić siebie i ważne dla mnie przestrzenie przed słowami, działaniami czy energiami które mi nie służą… cieszę się Aniu, że wpis był dla Ciebie pomocny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *