Mów sobie czule

Mów sobie czule

Wiedźma: Komu mówisz czule?

Kobieta: Dzieciom. Mówię: kocham cię. Jestem z ciebie dumna. Dziękuję, że mi pomogłeś. Jesteś moim promyczkiem. Zawsze będę przy tobie. Nie masz się czego bać. Cały świat jest dla ciebie. Mój aniołku. 

Wiedźma: Komu jeszcze?

Kobieta: Partnerowi. Mówię mu: kocham cię. Tyle dla mnie znaczysz. Cieszę się, że jesteśmy razem. Jestem szczęśliwa przy tobie. Dziękuję, że mnie wspierasz. Czuję się bezpieczna przy tobie. Moje kochanie. 

Wiedźma: Komu jeszcze?

Kobieta: Przyjaciółce. Mówię jej: dziękuję, że mogę na tobie polegać. Dziękuję, że mi pomogłaś. Jesteś wspaniałą przyjaciółką. Tak się cieszę, że jesteś w moim życiu. 

Wiedźma: Komu jeszcze?

Kobieta: Mamie. Że ją kocham. Pani w sklepie. Że ma ładną sukienkę. Różnym ludziom. 

Wiedźma: Mów sobie czule. Mów SOBIE czule. 

Kobieta: ???

Wiedźma: Mów sobie czule. Tak jak innym. Bardziej. Masz wielkie, kochające serce. Obdarzaj siebie Miłością. 

Kobieta: …

Wiedźma: Mów sobie czule. Nie ma nic ważniejszego. Nic. 

Kobieta (patrzy na siebie z czułością, ale głos ma cichy i waha się): Kocham cię. Mój ty… promyczku. Moje ty wielkie szczęście. Jesteś dla mnie najważniejsza. Nigdy cię nie opuszczę. 

Wiedźma uśmiecha się i kiwa głową

Kobieta (głaszcze się po przedramieniu i szepcze): Jesteś moim skarbem. Świetnie sobie radzisz. Jestem z ciebie dumna. Wykonałaś dziś kawał dobrej roboty. Odpocznij. Jesteś Piękna. Jesteś Wystarczająca. Dziękuję ci. Kocham cię. Moje ty szczęście największe. Moje ty kochanie. 

Wiedźma kłania się Kobiecie. Kobieta-wiedźma ociera łzę, obejmuje się ramionami, zamyka oczy i uśmiecha się. 

 

KURTYNA

 

* * *

 

Nie ma nic ważniejszego, nie ma nic piękniejszego. Nie ma innego sposobu, by nakarmić swoje wewnętrzne dziecko, swoją małą dziewczynkę, wiecznie głodną miłości bezwarunkowej, której nigdy nie dostała od rodziców. I terasz szuka tej miłości, szuka jej wszędzie w świecie, w kolejnych mężczyznach, kobietach, wszędzie, wszędzie… A nie ma innego sposobu niż dać jej tę miłość z siebie. Bezwarunkową. Ponad wszystko. Mówmy sobie czule.

Kocham cię, mój skarbie największy. Kocham cię i nigdy, przenigdy cię nie opuszczę. Jesteś bezpieczna. Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *