Pewność siebie: jak ją zbudować i zatrzymać (część 3)

Pewność siebie: jak ją zbudować i zatrzymać (część 3)

Gdy masz już jasny cel (część pierwsza) i wiesz jak radzić sobie z wątpliwościami i krytyką (część 2) pora przejść do tego, jak tak właściwie pójść za tym, co podpowiada Ci serce. Jak nabrać odwagi? Jak wzmocnić pewność siebie i odkryć swój pomysł na życie

Jak uwierzyć w siebie i iść za tym, co podpowiada Ci serce

Przeprowadziłam już bardzo wiele rozmów z osobami, które miały jasną wizję, ale nie potrafiły jej zrealizować. Ani marzeniem było wydać własną książkę dla dzieci. Kasia chce stworzyć butikowe biuro podróży dla kobiet. Marta za cel postawiła sobie otworzenie własnej szkoły jogi. Wiesz co im wszystkim radziłam? Rozbicie swojego celu na jak najmniejsze kroki.

Maleńkie.

Kiedy myślisz o wielkiej zmianie, nic dziwnego, że czujesz się przytłoczona. Jest tyle rzeczy po drodze, które mogą się nie udać… Kiedy jednak spojrzysz na napisanie książki jak na napisanie pierwszego rozdziału; kiedy pomyślisz o własnym biurze podróży jak o zorganizowaniu pierwszej wycieczki dla znajomych, a szkołę jogi zamienisz na pierwszy kurs w lokalnej szkole – okaże się, że to wcale nie jest aż tak przerażające.

To w tym tkwi największa tajemnica. W zmianie perspektywy. Nie musisz od razu skakać na głęboką wodę, wystarczy że zamoczysz paluszek. A gdy myślisz o swoim Wielkim Celu jaki mały krok przychodzi Ci teraz do głowy?

I (co ważniejsze) kiedy go zrealizujesz, hm?

#6 Jak znaleźć swój pomysł na życie i odważyć się być sobą

Pewność siebie jest niezbędna w każdej sferze życia – zawodowej także. Gdy masz pomysł na siebie, ale brakuje Ci odwagi, aby za nim pójść, prawdopodobnie przez całe życie będziesz sobie wyrzucała, że nawet nie spróbowałaś. Ale z odwagą wcale nie jest tak prosto…

W książce Susan Cain „Ciszej proszę… O potędze introwertyków” znalazłam najlepsze 3 rady, które pomagają znaleźć swój pomysł na życie.

Przede wszystkim: przypomnij sobie co chciałaś robić jako dziecko. Jeśli chciałaś być tancerką – co to właściwie znaczyło? Chodziło o podziw, aplauz, pracę z ciałem? Gdy znajdziesz to głębokie znaczenie, zdobędziesz bardzo jasną wskazówkę dokąd w swoim życiu zmierzasz.

Po drugie: zastanów się co sprawia Ci najwięcej przyjemności? Może uwielbiasz pracę z ludźmi i tworzenie relacji – a może zupełnie odwrotnie: pracę w swoim tempie w samotności. Może uwielbiasz analizować, a może tworzyć coś plastycznego. Nie musisz od razu szukać we wszystkim sensu. Po prostu odkrywaj.

Po trzecie: czego innym zazdrościsz? Patrzyłaś na to kiedyś z tej perspektywy? Założę się, że nie. A zazdrość to nic innego jak wskazówka jaki obszar życia wymaga od Ciebie teraz najwięcej pracy. Nic innego. Wcale nie musisz mieć z jej powodów wyrzutów sumienia. Powiedz, znasz już odpowiedź?

Pewność siebie – zestaw wskazówek

Wzmacnianie pewności siebie to ciągła praktyka, praca nad sobą, droga do samoakceptacji, ale nagrodą jest pełne i szczęśliwe życie. Niezależnie czy tylko chwilowo wątpisz w swoje możliwości czy potrzebujesz fundamentalnej przemiany, o jednym musisz wiedzieć.

Tkwi w Tobie ogromny potencjał – jedyne co zostało, to pozwolić sobie go odkryć.

Właśnie otrzymałaś zestaw ćwiczeń, które mam nadzieję, że pomogą zbudować i zatrzymać pewność siebie, która pomoże Ci osiągnąć to czego pragniesz.

Bo możesz mieć to, o czym marzysz – i już teraz masz wszystko, aby zacząć.

Ściskam,

Kasia

P.S. Jeśli masz jakieś pytania, napisz: kasia@skrzydlarozwoju.com.pl1 thought on “Pewność siebie: jak ją zbudować i zatrzymać (część 3)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *