Dlaczego nie uprawiam sportu, nie ćwiczę?

Co byś odpowiedziała? CO by odpowiedziała twoja mama, przyjaciółka, siostra?

Hmm…

Nie mam czasu. Mam dom i dzieci na głowie. I tak jestem wystarczająco zmęczona, człowieku.

BRZYDKO wtedy wyglądam. Spocona jak świnia. Włosy lepią się do twarzy. Trzęsące się boczki. Smętnie zwisająca skóra z ramion. Cellulit wyłazi spod szortów!!!!! Makijaż mi się rozmazuje wtedy. Nie mam profesjonalnych ciuchów. Jak zakładam legginsy do biegania to mam ochotę płakać nad nimi i nad sobą, zobacz jak wyglądam. A teraz zobacz jak wyglądają dziewczyny z reklam Nike. Widzisz jakieś podobieństwa? Bo ja widzę tylko różnice.

Nie umiem. Nie umiem się tak ruszać, nie umiem tak wysoko podnieść nogi, nie umiem zrobić 25 powtórzeń, tylko trzy. Nie umiem tak szybko. Nie mam wyczucia rytmu. Nie umiem pływać. Nie mam pieniędzy na karnet.

 

Te dziewczyny mogą.

Te dziewczyny potrafią. Te dziewczyny mają w dupie co sobie o nich myślisz, gdy widzisz je jak ćwiczą. Mają w dupie czy ćwiczą w profesjonalnych ciuchach, czy w dresie kupionym na promocji w Lidlu. Mają w dupie czy oceniasz je pod kątem ich umiejętności lub ich braku. 

Mają frajdę. Robią coś wspaniałego dla siebie. Czują się cudownie.

Te dziewczyny, te kobiety, są piękne. Absolutnie zjawiskowe, każda jedna. Jest w nich niezwykła moc, ta genialnie inspirująca kobieca siła, pierwotna radość życia. Jest Kobiecość.

Każda z nich ma coś do pokonania.

TGC3

 

Victoria i pot

To jest całkiem w porządku, jak facet uprawiając sport daje z siebie wszystko, wygląda na sponiewieranego i się poci. A od dziewczyn oczekuje się, że będą cały czas wyglądać ładnie. Ja nie wyglądam ładnie, ja się pocę.

 

Przybijam sobie piątkę z Victorią! POCĘ SIĘ, zwłaszcza na twarzy. Jak patrzę na te wszystkie inne dziewczyny na sali, to chyba tylko ja się tak pocę. Wyglądam wtedy nieseksownie. Czerwona na twarzy, czasem lekko opuchnięta. Włosy mam całe mokre, a ponieważ przeczesuję je palcami, to potem mi sterczą jak druty. Wielkie krople potu spadają na ziemię. Pot leje mi się do oczu, zaczynają mnie szczypać, więc je mrużę. Kiedyś bardzo, bardzo mi to przeszkadzało. Ta świadomość, że wyglądam jak spocona świnia, a nie seksowna pani z reklamy. Teraz mam to w dupie. 

TGC2

 

Julie i zahamowania

Czujesz, że możesz po prostu krzyczeć, wydzierać się, tańczyć i śpiewać… bo po prostu zatracasz się, puszczasz wszystko.

 

BOJĘ się pokazać w tańcu te emocje, uwolnić energię, być dzika, zwariowana, być sobą! Bo przecież… „To kretyńskie i niepoważne”. Bo przecież… „Co ci wszyscy ludzie sobie o mnie pomyślą?”

NIC sobie nie pomyślą. Naprawdę. Mają w dupie, czy krzyczysz, śmiejesz się, machasz biodrami jak wariatka… bo w tym samym czasie robią najprawdopodobniej dokładnie to samo. Tylko mają z tego więcej radości, bo nie zastanawiają się, co sobie o nich pomyślisz.

Juile tańczy zumbę, u mnie podobne zahamowania pojawiły się np. przed jogą śmiechu… Przed zajęciami milion myśli, z których dominujące to „Zrobisz z siebie kretynkę”, „Wszyscy będą się śmiać, owszem, ale z ciebie”, „Każdy się będzie gapił” i „Uciekaj!!!”. Nie uciekłam. Puściłam się, zatraciłam, uwolniłam siebie samą i… byłam absolutnie szczęśliwa.

 

Sam i oceny

Chyba oceniam sama siebie bardziej, niż ktokolwiek inny mnie ocenia. Kiedy biegam, wszystko o czym myślę, to by po prostu dotrwać do końca.

 

„I jiggle therefore I am” – „Trzęsę się, więc jestem”!

Trzęsie mi się cellulit na udach i luźna skóra na ramionach. Trzęsą mi się boczki. I mam to w dupie. Bo to prawda jest, że same siebie oceniamy często dużo bardziej okrutnie, niż inni nas oceniają. Świat naprawdę ma w dupie, czy ci się cellulit trzęsie, więc ty też to olej (a jeśli są tacy, którzy tego w dupie nie mają, to olej ich tym bardziej). Naprawdę, gdyby w parku minęła cię taka Sam, to myślałabyś o tym, że jej się tłuszcz na udach buja? Czy raczej: „Zajebista kobieta!”

Zajrzyj też do wpisu po co dziewczyny biegają.

 

jiggle

 

Te dziewczyny mogą, ja też mogę, ty możesz, wszystkie możemy.

 

Więcej filmików z kampanii (You Tube)

OFICJALNA STRONA KAMPANII „THIS GIRL CAN” (w języku angielskim)

TGC4