Trochę się denerwowałam jak będzie. Czy wszyscy będą się gapić? Czy ktoś skomentuje niewybrednie, a może wręcz przeciwnie, powie jakieś miłe słowo o mojej cipce? Pogratuluje odwagi, spojrzy zszokowanym wzrokiem albo uśmiechnie się z politowaniem, popuka się w czoło, pozazdrości, zapyta skąd ten pomysł albo nazwie feministyczną wariatką? W końcu nie co dzień widuje się na ulicy kobietę z cipką ot tak, na wierzchu.

Mój „cipkowy” naszyjnik od VulvaLoveLovely, który z niekłamaną radością założyłam niedawno po raz pierwszy i dumnie w nim paradowałam, obnosząc moją cipkę na wierzchu, skłonił mnie do ponownych rozmyślań nad tą emocjonującą częścią kobiecego ciała.

Jaki macie w głowie przekaz na temat cipek/wagin/wulw/pierożków/muszelek/sromów/ciasteczek/joni i jak-je-zwał-tak-zwał? Że są fajne, ładne, ważne i seksowne? Czy może… no właśnie? Jaka jest Twoja cipka?

Pamiętam jak z wrażenia prawie się przewróciłam, gdy mój ówczesny partner ni z tego ni z owego wypalił, że moja cipka jest taka piękna i smaczna. O matkomatkomatko, każda kobieta powinna to słyszeć pięć razy dziennie codziennie, mówię Wam, to jeden z najpiękniejszych, najseksowniejszych i najbardziej autentycznych komplementów jakie usłyszałam w życiu. Piękna i smaczna, w opozycji do głupich dowcipów na temat waginy o smaku rybnym; w opozycji do przekonania wielu kobiet, że ich waginy są nieforemne/nieładne/krzywe/niewydarzone.

Piękna i smaczna. Taka jest twoja cipka. 

Cipkowe książki:

1. C. Blackledge „Wagina”

2. Nick Karras „Petals”

3. S. Kaysen „Aparat który dała mi matka”

4. E. Ensler „Monologi waginy”

Cipkowe filmy:

1. „Monologi waginy” – na podstawie książki „Vagina Monologues”; niezwykły monodram Eve Ensler robiący wrażenie na każdym kto go ogląda po raz pierwszy

2. „Betty Dodson’s Bodysex workshop” – jak to grupka kobiet pod przewodnictwem charyzmatycznej Betty Dodson spotkała się, by pooglądać swoje cipki w lusterkach :)

Cipkowe strony

1. Pussy Portraits – zdjęcia cipek i ich właścicielek :)

2. VulvaLoveLovely, gdzie możesz sobie kupić cipkę do powieszenia na szyi

Macie jakieś fajne strony/filmy/książki do dodania do listy?

(foto wpisu by VulvaLoveLovely)